Özel Çağın Göz Hastanesi

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bize Mesaj Yazın...

Lazer Yöntemleri

PRK nedir? Nasıl uygulanır?

Prk’nın açılımı fotorefraktif keratektomidir. Kornea epiteli kaldırıldıktan sonra excimer lazer ile görme kusurlarının düzeltilmesidir. Lasik den farkı kapak(flep) kaldırma işlemi yapılmaz.

Custom iLasik nedir?

Özellikle astigmatik görme kusur olup, wavefront ölçüm sonuçları normal olan kişilere yapılan bir lazer tekniğidir. “Custom” ifadesi kişiye özel tedaviyi temsil eder. Astigmatı olan kişilerde lazer sonrası aberasyonları minimize etmek için “Custom iLASIK” yöntemini uyguluyoruz. Bu teknikte femtosecond lazer ile yani IntraLASE lazerle flep oluşturup daha sonra wavefront kılavuzlu Excimer Lazer ablasyon uygulanır.

Lazer ameliyatları iki göze aynı seansta yapılır mı?

Lazer  ameliyatı aynı seansta iki göze yapılabilir. Hastanın tek yapması gereken lazer cihazından çıkan ışığa bakmaktır. İşlem saniyeler içerisinde tamamlanır.

Lazer ameliyatı olanlar ileride başka göz ameliyatı olabilirler mi?

LASIK ve PRK gibi lazer ameliyatları sonrası katarakt ve diğer göz ameliyatlarının yapılmasında hiçbir sakınca yoktur. Lazer ameliyatları sırasında gözün ön yüzeyindeki kornea tabakasına müdahale yapılırken, katarakt cerrahisi sırasında korneanın daha arka kısmında yerleşen doğal mercek çıkarılarak yerine yapay mercek takılıyor. Burada dikkat edilmesi gereken husus, öncesinde LASIK veya PRK yapılmış hastalarda göz içerisine yerleştirilecek yapay mercek gücünün hesaplanması için farklı formüller kullanılmasıdır.

Wavefront yöntemi nedir?

Halk arasında kartal gözü olarak bilinen lazer ameliyatları sonrası daha mükemmel görüntü kalitesine ulaşmayı sağlayan yöntemdir.