Özel Çağın Göz Hastanesi

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bize Mesaj Yazın...

Çocuk Refraktometresi

Pediyatrik refraktometre cihazı çocuklarda ve bebeklerdeki görme kusurlarının tespitinde kullanılır. Küçük yaş hastaların muayene sırasındaki hissettikleri korku ve tedirginlik sebebiyle yapılamayan rutin kontroller bu cihaz sayesinde uzaktan ve hastaya hiç temas etmeden yapılabilmektedir.

Şaşılık ve göz tembelliği tedavisinde erken yaşta konulan tanı çok önemlidir eğer geç kalınırsa tedavi ya hiç yapılamaz ya da sınırlı yapılabilir. Pediyatrik refraktometre cihazı sayesinde çok kısa bir sürede tanı konulabilmektedir.

 

Yeni Teknoloji Pediatrik Refraktometre ile Göz Numarası Sadece Birkaç Saniyede Ölçülebiliyor, Göz Tembelliği Tanısında Geç Kalınmıyor.

Görme problemleri bebeklik çağından itibaren başlayabilmektedir. Özellikle göz tembelliği olan çocuklarda geç tanı konulması durumunda tüm tedavilere rağmen göz tam kapasiteli göremez ve kişinin hayatı olumsuz etkilenir. Ne kadar erken tanı konulursa, tedavinin başarısı o kadar artar.

Göz tembelliği, 9 yaşına kadar fark edilmez ise tedavisi mümkün olmamaktadır. Yüksek teknolojili pediatrik refraktometre cihazı ile özellikle 4 yaş altı çocuklarda ve hatta yenidoğan bebeklerde bile saniyeler içinde göz numarası ölçümleri yapılabilmektedir. Bu yeni teknoloji ile göz numarası ölçümü, bir metre öteden ve çocuğa hiç dokunmadan yapılabilmektedir. Çocuklar korku ve kaygı yaşamadan oyun oynar gibi göz muayenesi olmaktadırlar.