Özel Çağın Göz Hastanesi

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bize Mesaj Yazın...

BFA (Blood Flow Analyser)

Göz sinirindeki kan akımını ve göz içi basıncını hem sistolik hem diastolik fazla ölçer. 

BFA sonuçları, diyabet, hipertansiyon ve retina bozukluklarını içeren diğer dolaşım anormalliklerinin yanı sıra glokomun yönetimine ve saptanmasına yardımcı olur.

  • Glokom şüphelilerinin tespitini iyileştiren hızlı, klinik olarak kanıtlanmış bir ölçüm sağlar . Çalışmalar, alan kaybı olan ve olmayan, normal tansiyonlu glokomlu birçok gözde kan akışının önemli ölçüde bozulduğunu göstermiştir.
  • Glokom tedavisinde ve diyabet, retina ve karotis bozukluklarını içeren diğer dolaşım anormalliklerinin tespitinde yardımcı olur.

 

 

Oküler basınç her kalp atışı ile yükselir ve düşer. Bu basınç dalga biçimi, her kalp atışından gelen bolus kan oküler koroidden geçtiğinde oluşturulur. Pulsatil oküler kan akışının neden olduğu göz içi basıncındaki sistolik artış ve diyastolik azalma, gözdeki damar ağı hakkında önemli bilgiler sağlayan BFA tarafından doğru bir şekilde kaydedilir.

BFA'nın klinik faydaları şunları içerir:

  • Normalden önemli ölçüde daha düşük oküler kan akışına sahip olma eğiliminde olan düşük ve normal tansiyonlu glokom şüphelilerini belirleyin.
  • Dahili karotis darlığı gibi hastalardaki vasküler bozuklukları tanımlayın.
  • Oküler kan akışını değiştirme potansiyeline sahip oküler ve sistemik ilaçları izleyin. Bu özellikle beta ve kalsiyum seviye blokerleri için geçerlidir.