Özel Çağın Göz Hastanesi

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bize Mesaj Yazın...

Argon Lazer

Şeker hastalığı ve hipertansiyonun ileriki dönemlerinde hastalıklara bağlı olarak damar tıkanıklığı dolayısıyla göz içi kanamaları görülebilir. Bu damarlar Argon Lazer yapılarak o anda var olan görmenin korunması amacıyla kurutulur ve kanama durdurulur.

Argon Lazer aynı zamanda retina yırtıklarının tedavisinde de kullanılır. Tedavi, hasta normal muayene koltuğunda otururken yapılır ve gözün sadece damlayla uyuşturulması yeterlidir. Birkaç seansta tamamlanır ve her bir seans 10–15 dakika sürer.

Argon Lazer Tedavisinin Kullanıldığı Durumlar

Kronik hastalık olan şeker yüksek seyrettikçe ve tedavi edilmeyince gözlerde istenmeyen sorunlara sebep olur. Bunların biri retinada kanlanmaya sebep olmak ve gözlerin görme yetisini kaybetmesidir.

Göz sinirlerinde bazı sebepler ile yırtılma ve delik gibi hasarlar görülmesi, göz içinde istenmeyen başkalaşmış damar yapısı oluşumu, damar içinde sızıntı ve kanamalara sebep olan hastalıklarda argon lazer tedavisi uygulanır.

Sinsi bir hastalık olan ve ilerlediği evrede körlüğe sebep olan glokomu tedavi amaçlı göz içi basıncına sebep olan sıvının azaltılmasına yardımcı olmak amacı ile argon lazer tedavisi uygulanır. Glokomun cerrahi tedavi sonrası göze atılan dikişlerin kesilmesi amacı ile de argon lazer tedavisinden faydalanılır.