Özel Çağın Göz Hastanesi

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bize Mesaj Yazın...

Intralase - iLasik

INTRALASE LASIK

Intralase, refraktif lazer uygulamalarında her geçen gün önemi daha iyi anlaşılan, stabil ve sağlıklı sonuçlar sağlayan bir sistemdir. Intralase; önceden programlanan derinlikte ve pozisyonda korneal flep oluşturmak için kızılötesi laser ve Intralasik yazılımını kullanmaktadır.

Flep oluşturma teknolojisindeki son 50 yılın önemli gelişmesi olarak yer alan Intralase Lasik ile bilgisayar kontrolünde korneada ince bir tabaka lazerle kaldırılır.

Bu bilgisayar kontrollü program, Intralase‘e flep oluşumu sırasında yüksek hassasiyet ve her zaman planlanana ulaşabilme, kişiye özel flep oluşturabilme yeteneği vermiştir. Flep yerinden kaldırılarak altındaki stroma dokusuna göz takip sistemi olan bir Excimer Laser ile tedavi uygulanır.  Son aşamada ise flep yerine yerleştirilerek Laser tedavisi başarı ile sonuçlandırılır ve hastanın görmesindeki düzelme çok kısa bir  süre sonra hissedilmeye başlanır.

 

 

ILASIK

iLasik, günümüzde kullanılan en gelişmiş lazer teknolojisi olup, bilgisayar kontrolünde kişiye özel Intralase Lazer teknolojisi ile korneal flep oluşturulması ve yine kişiye özel bir tedavi olan Advanced Customvue (Wavefront) tedavisinin birlikte uygulanması ile oluşan yeni bir tedavi şeklidir. iLasik’te her şey hastanın göz bulgularına ve göz yapısına göre planlanmakta ve kişiye özel tedavi uygulanmaktadır.

iLasik tedavisi FDA onaylı bir tedavi olmasının yanı sıra NASA astronotlarına ve ABD ordusu savaş pilotlarının iLasik olmasına onay vermektedir. Bu da göstermektedir ki astronot ve savaş pilotları gibi mükemmel görmeyi gereken işlerde çalışan insanlar için gerekli görme keskinliğini sağlayan bir tedavi şeklidir.

Herşey kişisel görüş kalitesi temel alınarak yapılmaktadır.