Özel Çağın Göz Hastanesi

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bize Mesaj Yazın...

WaveFront (Advanced Customvue)

Standart LASIK tedavisinde doktorunuz temel kırma kusurlarına (miyop, hipermetrop, astigmat gibi) yönelik bir tedavi planı hazırlar. Gözdeki optik hatalar bu temel kırma kusurlarıyla sınırlı değildir. Nasıl parmak izimiz bize özelse, gözümüzde de tıpkı parmak izinde olduğu gibi, ince optik detaylar bulunmaktadır.

Wavefront LASIK tedavisinde bu üst seviye optik hastalar, teleskopik görüntüleme cihazlarıyla yüzlerce farklı niktada tespit edilir ve lazer bu optik hatalara göre programlanarak kişiye özel bir tedavi profili çıkartılır. Bu tedavi ile görsel açıdan daha başarılı sonuçlar almak mümkün olmaktadır.


 
Bu tedavi özellikle gece görüş problemi olan, ışık yansıma ve saçılmalarından rahatsız olan yüksek astigmatizması olan hastalarda etkili sonuç vermektedir.

WAVEFRONT, CUSTOM LASER

Custom Laser uygulaması sayesinde gözün düzensiz astigmat dahil tüm kusurları mükemmel bir şekilde düzeltilebilmektedir. Tedaviden sonra hastaların görme derecelerinde ciddi artışlar olmaktadır.

Custom Laser sisteminde laser uygulamasından sonra hastanın görme derecesi %150 hatta %200 olabilmektedir. Normalde kartal gibi avcı kuşlarda bulunabilen bu görme derecesi insanlarda da elde edilebilecektir. Bu sebeple Custom Laser tedavisine kartal görüş veya süper görme isimleri de verilmektedir.

UYGULAMA

Hastanın ayrıntılı göz muayenesi yapılır. Laser tedavisi için gerekli olan diğer testlerden sonra Custom Laser ölçümleri uygulanır. Bu ölçümler sırasında hastanın iris dokusu Wavescan cihazı tarafından özel kartlara tanımlanır. Kişiye özel tanımlanan bu kartlar ile kişiye özel tedavi protokolü düzenlenir.

Birkaç dakikalık ağrısız laser tedavisi yapıldıktan sonra hasta hemen görmeye başlar. 2-3 saat içerisinde görme netleşir. Hasta 1 gün sonra günlük yaşamına dönebilmektedir.